Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/bmsmag/public_html/wp-includes/compat.php on line 502

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bmsmag/public_html/wp-includes/pomo/translations.php on line 208

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bmsmag/public_html/wp-includes/pomo/translations.php on line 208

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bmsmag/public_html/wp-includes/pomo/translations.php on line 208

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bmsmag/public_html/wp-includes/pomo/translations.php on line 208
”Yüksek performanslı çalışma koltuklarının çalışanlar üzerindeki mutluluk ve verimli olmanın etkisi” – BMSMAG

”Yüksek performanslı çalışma koltuklarının çalışanlar üzerindeki mutluluk ve verimli olmanın etkisi”

By on Kasım 22, 2019

ŞİRKETLER  SÜREKLİ VE HİÇ BİTMEYEN GELİŞİM OLMADAN BÜYÜYEMEZLER.
 

Verimlilik odaklı birçok işletme için, mutlu çalışanlar önemlidir.

Çalışanlar için önemli olan şey ise, onlar için sunulan kullanışlı ve dinamik ofis alanlarında çalışmak, verimli ve mutlu olmalarını sağlar.

İnsanların ihtiyaç duyabilecekleri ürün ve hizmetleri önceden fark edip henüz karşılanmayan ihtiyaçlarına karşılık verir.

BİR ŞİRKETİN EN BÜYÜK YATIRIMI, İNSAN KAYNAĞIDIR.

İNSAN KAYNAKLARININ EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

İYİ BİR ÇALIŞMA KOLTUĞUDUR.

Herman Miller deneyimli araştırma ekibinde bulunan tasarımcı, mühendis ve ergonomistlerin yaptığı çalışmalara göre, çalışan verimini ve bağlılığını en çok kullandığı  koltuk etkiliyor. Çalışma koltuğunu doğru seçme, işe devamsızlığı ve işle ilgili yaralanmaları önlemeye yardımcı oluyor. En iyi yatırımınız çalışanlarınız!  Çalışanlarınıza bu doğrultuda davranın.

Marc C. Crawly, Fast Company’de, Google’ın insanların başarıya ulaşabileceği bir iş yeri yaratma yaklaşımıyla ilgili olarak şunları kaleme almıştır:

“İş dünyasında çok az kişi, Google’ın, iş yerinde insan performansını optimize eden liderlik uygulamalarını keşfetmeye, incelemeye ve uygulamaya şoförsüz araçları geliştirmeye harcadığı aynı seviyede entelektüel gücü ve emeği harcadığını biliyor.

Bir Google ekibi, insanların tam anlamıyla desteklendiklerini ve kendilerine gerçekten değer verildiğini hissettiklerinde, işlerinde gerçekten başarıya ulaştıklarını – ve işlerine sadık kaldıklarını – doğruladı. Bu da bolca tanınan yan hakların ve güven, şeffaflık ve sürece katılımla kasten desteklenen bir kültürün doğmasına yol açtı. Beşeri Analitik ve Ücretlendirme Bölümü Başkan Yardımcısı Prasad Setty bir keresinde bana “Kimse bize neden çalışanlarımıza yatırım yapmamız gerektiğini sormadı; liderlerimiz kendiliğinden doğrusunun bu olduğunu varsaydı.”

ÇALIŞANLAR İÇİN,
İYİ BİR İŞ GÜNÜNÜ İYİ YAPAN ŞEY NEDİR?

 

1. İş yeriniz, çalışanların değişen tüm dinamikliğiyle sizi karşılamalı.

2. Ofis ortamınız sizin hızınıza yetişmeli – hızlı toplantılar, pratik çözüm kararlarınız için iş arkadaşlarınızla sizi bir araya getiren en kullanışlı alanı size sağlamalı.

3. Sizi sağlıklı ve huzurlu his ettirmeli, dekorasyondaki renkler ile içinizi açmalı – ses & aydınlatma kontrolü ile sizi desteklemeli.

BEYİN MEKANI UNUTABİLİRSE
DÜZGÜN & RAHAT ÇALIŞIR.

Çalışanların verimli olması için beyinlerinin pürüzsüz & stressiz çalışma ortamına ihtiyacı vardır.

Vücut beyne sürekli ısı, ışık, nem, renkler, kokular ve en önemlisi ergonomik konfora karşılık sinyaller yollar.

İnsan beyni, 5 duyusundan problemli sinyaller almadığı zaman stressiz ve kendini güvende his eder. Bu sinyaller çalışma ortamında ne kadar az olursa verim o kadar artar.

Günün sonunda verimli bir çalışanı etkileyen en büyük faktör vücudunun sağlıklı olmasıdır. Oturduğu koltuk da bunun önemli bir bölümünü oluşturur.

 

BMS olarak koltuklarımıza oturmayın, havada asılı kalın sloganı ile oturma hareketine değil vücudun hava almasına dikkat çekiyoruz.

”Sadece bir doğru oturma şekli yoktur,
iş yerindeki insanlar çok hareket eder. ”

– Bill Stumpf-

 TÜRKİYE’DEKİ KAS İSKELET SİSTEMİ RAHATSIZLIKLARINDAN EN ÇOK ŞİKAYET EDENLER MASA BAŞI ÇALIŞANLARI

BMS olarak müşterilerimize çalışma koltuklarını seçerken önerilerimiz: iyi bir koltuk, siz hissetmeden bedeninize çok çeşitli duruşlarına uyum sağlamalıdır, duruşunuzda ki değişim dirençli veya gevşek olmadan siz zorlamadan gerçekleşmeli. Oturup kalkmak kolay olmalı. Harekete izin vermeli ama yakın veya ayrıntılı çalışmalara izin verecek kadar da dengeli olmalıdır. Hem kağıt temelli hem de bilgisayar merkezli işlere destek vermeli; İnsanların nasıl oturması gerektiği konusunda tek bir teori olmadığı için en az üç çeşit çalışma şekline uyum sağlayabilmelidir: yaslanarak, öne eğilmiş ve dik.  Bize boyun ve bel ağrısı şikayeti ile gelen müşterilerimiz Herman Miller koltuğa geçtikten sonra ağrılarında azalma olduğu hakkında geri dönüşlerde bulunuyor. Çalışma koltuklarının ergonomik tasarımları beden ihtiyaçlarını uyumlu şekilde karşılıyor.

Çalışma ortamının ve özelikle en çok vakit geçirdiğimiz koltuklarının bedenimize olan etkisi kas rahatsızlıklarında ortaya çıkarak kendini gösteriyor. Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nun yaptığı araştırmalara göre Türkiye’de bilgisayar kullanan, masa başı çalışanların kas iskelet sistemi rahatsızlıkları, işin engellenme risk faktörlerinin incelenmesine göre;

Kas iskelet sistemi rahatsızlıklarının

Yüzde 69,6’sı sırt,

Yüzde 68,4’ü bel yüzde 67,1 boyun ve

Yüzde 50,6’sı sağ omuzda ortaya çıktığı belirlenmiştir.

Oturmak kadar ayakta kalmak da önemlidir.

Herman Miller Global uzmanlarının, iş yerlerinde çalışanları incelemesi sonucunda ayakta kalmanın beden sağlığındaki kan dolaşımını pozitif etkilediği görülmüş bu nedenle uzmanlar çalışanlara koltuklarından kalkarak ofis içinde yürüyüşlerin yapılması gerektiğini ve hızlı toplantıların ayakta veya yürüyerek yapabileceklerini tavsiye ediyor.

İngiltere’de sağlık uzmanlarının 12 yıl boyunca 18-90 yaşları arasında 17.000 kişiyi takip eden bir çalışmaya göre: Günlük oturarak geçirilen zamanın,fiziksel aktivite ve BMI seviyelerinden bağımsız olarak kardiyovasküler hastalıklara bağlı ölüm riskini yükselttiği görüldü. Araştırmaya göre; ”Her sabah 6 km koşudan sonra günün geri kalanında oturulduğunda, kalp hastalığı riski hala artar, bu da obezite, diyabet ve bazı kanserler için risk oluşturur. ”

-ÖZET-

Koltuk şirketin iç müşterisi olan çalışanlarının sağlığını, verimliliğini ve memnuniyetini etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

«Sonuçta, çalışanın rahatlığı bir seçenek değil, bir yanda saatlerce oturmaları ve sürekli olumlu bir tutum sergilemeleri bekleniyor.»

– Booking.com –

 

BMS olarak koltuğun önemine dikkat çekerken,
aynı zamanda ayağa kalkmanın, verimli çalışma ortamındaki ihtiyaçların karşılanmasının da önemini biliyoruz ve deneyimliyoruz. Rehberlik ettiğimiz tüm şirketlerde satış sonrası tüm çalışanlara  doğru oturma ve ergonomik çalışma mobilyalarının önemini anlatan seminerler ile bilgileri günceliyor, sürekli hizmet vererek postür eğitimi sağlıyoruz.

Living Office, Wellbeing & Agile in Workplace temalarındaki en güncel bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.
info@bms.com.tr

 


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/bmsmag/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 860

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/bmsmag/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 860

Yorum Ekle