Poltrona Frau 1919 100 yıl önce tasarlanan berjer, hala ihtişamlı ve eşsiz…

By on Mayıs 21, 2018

Renzo Frau tasarımı olan Poltrona Frau 1919 ilk olarak 128 olarak lanse edildi, o dönem koleksiyonlarına eklenen diğer koltukların arasında ayrıcalıklı ve klasikleşecek olan koltuk tasarımının geleceğini erken his etmişler ve adını 1919 olarak değiştirmişler.

100 yılı aşan İtalyan Markası Poltrona Frau’nun üretimlerinde değişmeyen ve nesillerden nesille aktarılan bir miras var; el işçiliğini değerini savunan teknikleri ve doğal malzeme çeşitliği bunlardan en çok göze çarpanları. Poltrona Frau’nun hassas üretim detayları diğer lüks İtalyan markalarının da dikkatini çektiği için Ferrari, Maserati, Bottega Veneta, Prada gibi lüks markaların özel üretim deri malzemelerinin tedariği ve el işçilikleri Poltrona Frau fabrikasında gerçekleşmektedir.

 

Poltrona Frau’nun İtalyan estetiği ve tasarım kalitesi günümüzde birçok uluslararası tasarımcı ile yaratığı koleksiyonlar ile modern ve klasik çizgisini devam ettiriyor. Dünya’da ve Türkiye’de BMS ailesi ile birlikte birçok prestijli projelerde kendi farkını tasarımları ile gösteriyor. Hava alanlarının VIP salonlarında, konferans & konser salonlarının oturma alanlarında, lüks otel odalarında ve lüks restoranlarda Poltrona Frau tasarımlarını görebilirsiniz.

1919 tasarımını daha yakından görmek için Etiler’de bulunan BMS showroomu’nu ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle