Herman Miller ile Evde Sağlıklı Çalışın!

By on Nisan 21, 2020

BMS A.Ş, Herman Miller ofis mobilyalarının Türkiye’deki tek resmi temsilcisi olarak 26 yıldır İstanbul Etiler mağazasında satışlarını gerçekleştiriyor. COVID-19 nedeni ile evde kalan müşterilerin talebin ardından, online alışveriş sitesinde “evde rahat çalış” mottosuyla ergonomik çalışma koltuklarının satışına başladı.

Herman Miller’ın dünyanın en prestijli tasarım ödüllerini alan, 12 yıllık garantili çalışma koltuklarının siparişlerini http://shop.bms.com.tr/  online alışveriş sitesinden veriliyor.

Beden & omurga sağlığınıza uygun ergonomik tasarımlar ile yaşam alanlarınızdaki çalışmalarınızı şıklık ve rahatlık katabilirsiniz.

BMS A.Ş montaj ve sevkiyat ekipleri tarafından sağlanan ücretsiz teslimat ve montaj servisinden faydalanabilirsiniz.

 

NEDEN ÇALIŞIRKEN ERGONOMİK OFİS KOLTUĞUNA İHTİYACIMIZ VAR ?

Herman Miller’ın deneyimli araştırma ekibinde, tasarımcı, mühendis ve ergonomi uzmanları, sağlık bilimi, insan davranışı ve teknoloji üzerine yaptığı global çalışmalarda.

Yüksek performanslı çalışma koltuklarının çalışanlar üzerindeki mutluluk ve verimlilik etkisini ölçtüler.

Araştırmaların sonucunda; iyi bir çalışma koltuğunun pozitif etkilerini kanıtladılar.

Çalışma koltuğunu doğru seçilmesi el, bilek, bel, boyun gibi çalışma pozisyonu ile ilgili yaralanmaları önlemeye yardımcı oluyor. İş yükünün getirdiği çalışma stresini azaltıyor. Konforlu çalışma koltuğunun yarattığı rahatlıkla konsantrasyon ve verimi yükseltiyor.

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nun yaptığı araştırmalarda ise Türkiye’de bilgisayar kullanan, masa başı çalışanların kas iskelet sistemi rahatsızlıkları, işin engellenme risk faktörlerinin incelenmesine göre;

Kas iskelet sistemi rahatsızlıklarının Yüzde69,6’sısırt, Yüzde68,4’übel, Yüzde67,1boyun ve Yüzde50,6’sısağ omuzda ortaya çıktığı belirlendi.

Araştırmaların özeti olarak; verimli bir çalışanı etkileyen en büyük faktör vücudunun sağlıklı olmasıdır.

Oturduğu ve çalıştığı koltuk da bunun önemli bir bölümünü oluşturur. Vücudun damar sağlığı oturduğu koltukla direk ilişkilidir.

 

 

İYİ BİR ÇALIŞMA KOLTUĞU NASIL OLMALI?

1.Beden ölçünüze uygun olmalı ve sizi konforlu şekilde taşımalı

2.Oturup kalkmak kolay ve dengeli olmalı

3.Esnek hareketlere güvenli olarak izin vermeli

4.Hem kâğıt temelli hem de bilgisayar merkezli işlere destek vermeli

5.Beden ısı ve kan dolaşımının sağlıklı olması için vücudunuz otururken hava almasını sağlamalı

 

 

 

 

EVDE VERİMLİ ÇALIŞMAK İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 5 MADDE:

  • Huzurlu Ortam

“Home ofisiniz” çalışma isteği yaratmalı ve günün geri kalanında sadece işinize odaklanmanızı sağlayacak bir alan yaratın.

  • Sağlıklı Beden

Evden işlerinizi yürütürken vücudunuzu destekleyen ergonomik bir çalışma koltuğu seçin!

Sürekli oturmayın! Masanızda ayakta veya kaslarınızı esnetmek için ufak molalar verin

  • Motivasyon

Konsantrasyonu arttırmak için çalışma alanızda sakinleştirici bir etkiye sahip doğal malzemeleri ve nötr renkleri tercih edin.

  • Teknoloji

Pratik ve verimli olmak için yüksek teknoloji ürünü nesneler ve ofis aksesuarları ile çalışma alanızı geliştirin. Yalnız his etmenize engel olacak iletişim ve bilgi (webinar – e arşiv) gibi kaynaklarınızı yakın olun.

  • Temiz Hava

Evinize daha çok doğal ışık alın, gün içindeki çalışma ve dinlenme alanınız gün ışığı ile aydınlanıyor olmasına özen gösterin. Unutmayın, gökyüzü ile temas düzenli uyku döngülerinizin düzenli çalışması için faydalı.

İlgili resim

 

BMS A.Ş Hakkında:

35.yılını kutlayan BMS A.Ş Türkiye’de temsil ettiği Dünyaca ünlü Poltrona Frau, Cappellini, Baccarat ve Herman Miller gibi markalar ile her mekâna ve her tarza uygun kanepe, köşe takımı, koltuk, sandalye, masa, yatak, şifonyer ve çok daha fazlasından oluşan mobilya koleksiyonu, kalite, tasarım ve işlevselliği bir arada sunuyor.

Detaylar için www.bms.com.tr adresini inceleyebilirsiniz.

 

Online Alışveriş Sitesi

 http://shop.bms.com.tr/

 

 

Yorum Ekle