By on Temmuz 27, 2020

Küreselleşen dünyada farklı insanların farklı ihtiyaçları olmaya devam ediyor. Bir ofis projesinde, tek bir ideal çözüm mümkün değil. Çünkü her firmanın, her alanın kendi kuralları ve kısıtlamaları var. Ofislerde veya kişisel çalışma alanlarını yaratılırken, konforlu ve ergonomik  tasarımlar öncelikli olarak tercih ediliyor. Bilgisayar dışında ihtiyacımız olan en önemli şeylerden bir tanesi de iyi bir çalışma koltuğudur. Çünkü iyi çalışma koltuğu daha az yorulmanıza, daha net düşünmenize
ve daha üretken olmanıza yardımcı olur.

Berlin merkezli tasarım firması Stüdio 7,5, Herman Miller Cosm ofis koltuğunu, günümüzdeki değişken çalışma prensiplerindeki gereksinimlerine göre tasarladı. İyi tasarımlar hayat kalitemizi artırıyor. Herman Miller, Cosm çalışma koltuğu ile tasarlanan ofisi birlikte inceleyelim.

 

”COSM, MODERN ŞEHİR HAYATINDAKİ OFİSLERE

KALİTE, ESTETİK VE KONFOR GETİRİYOR”

Ofisin en prestijli ve en ilham verici alanı: toplantıların yapıldığı bölge… Bu alanda önemli müşteriler ağırlanıyor, ekip toplantıları yapılıyor. Oturma birimleri için kısa sırtlı gecenin tonlarından esinlenen Nightfall renkli COSM tercih edilmiş. Masa olarak Switch ahşap versiyonu kullanılmış, proje sunumları ve takım çalışmaları için uygun bir tasarım.
Ofisin sonsuzluğa uzanan cam tavanı sayesinde gün ışığı aktif olarak alanda kullanılıyor. Işık yansımaları ve ses dağılımını engellemek için Herman Miller akustik paravanlar kullanılmış.

 

GÖZ ALICI KOMPOZİSYONLAR

Beyaz ve açık grinin hakim olduğu çalışma bölümlerinde ise toplantı odasından ayrışması için, yüksek sırtlı Nightfall renkli Cosm koltuklar kullanılmış. Açık ofiste, mekanların ve departmanların arasında farkı; yüksek – alçak sırt kullanımları veya farklı renk kullanımları pratik bir şekilde COSM ile yapılıyor olması bu ofis için bir çözüm yaratmış. Ayrıca gecici & kısa süreli çalışanların kullanması için yüksek bar tipi alan kurgulanmış, bu alanda ise açık ahşap rengi bar tabureleri kullanılmış.

 

Cosm Mid Back Task Chair Dipped In Color - hivemodern.com

Cosm’un özellikle geri dönüşüm ve sürdürülebilir tasarım sertifikalarının olması ofislerin bu koltuğu çok daha fazla tercih etmesine sebep oluyor. Nefes alabilen, terletmeyen malzemesi ve teknolojik süspansiyonu sayesinde ofislerde geleceğin ofis standartlarının farklılığını ortaya koyuyor.  Tasarımındaki eşsiz farkını 2020 yılında aldığı iF DESIGN AWARD GOLD üstün tasarım ve inovatif ödülleri ile kanıtlıyor.

#BMSLOVEDESIGN

Yorum Ekle